Home › Jak spędzimy ferie w roku 2014

Jak spędzimy ferie w roku 2014

Sezon wakacyjny nadchodzi , więc Polacy coraz poważniej głowią się nad metodą spędzenia swojego wypoczynku. Znamy kilka popularnych metod wykorzystania przez Polaków wakacji. Poniżej wymieniono najczęstsze
1) morze lub góry w kraju
Wciąż najpowszechniejszy kierunek naszych wyjazdów urlopowych. Nadbałtyckie miasteczka i górskie uzdrowiska są wciąż chętnie odwiedzane przez familie z pociechami. W 2016 roku miały rekordowe zagęszczenie odwiedzających od lat, co w opinii wielu obserwatorów jest powiązane z wprowadzeniem przez partię rządzącą programu socjalnego 500+. Najczęściej na takie wyjazdy podróżujemy za pomocą pociągu lub własnego auta
ZDJECIE2 2) Wakacje katalogowe
Zwiększającą popularnością cieszą się zagraniczne, zorganizowane wyjazdy wraz z biurem podróży. Biuro podróży organizuje wtedy transport, wynajmuje luksusowy hotel, a urlopowiczom pozostaje tylko cieszyć się z darmowego jedzenia i picia w hotelowych restauracjach czy barach. W ofercie zazwyczaj znajdują się też organizowane tripy po okolicy, za które jednak trzeba więcej się wykosztować. Najczęściej wybieranymi kierunkami docelowymi w tej sytuacji są Hellada, Hiszpania,Italia czy Chorwacja. Poprzez niestabilną atmosferę w krajach afrykańskich zmalała chodliwość tego kierunku. W obecnym roku biura podróży szacują niespotykaną liczbę chętnych na zagraniczne wojaże.
3) Urlop u familii
Znaczna część z nas ma bliskich w małych miejscowościach, lub w ciekawie zlokalizowanych okolicach i to tamspędza swe urlopy.

Chcemy wyrwać się z wielkomiejskiego hałasu i gonitwy więc jedziemy na obszary peryferyjnepo to aby wypocząć i wyciszyć się na łonie natury.
4) Urlop Polaka czyli czas napraw
W dalszym ciągu duże grono Polaków swój urlop wypoczynkowy spędza nastaraniach usprawnienia własnych warunków domowych. podczas wakacji zmieniamy kolor ścian, odnawiamy podłogę, czy odrestaurowujemy toaletę Po czasie wykorzystanym na takim "relaksie" wracamy do pracy czekając na kolejny rok i na następną okazję do wypoczynku..
.