Home › Podczas ciąży trzeba dobrze się odżywiać

Podczas ciąży trzeba dobrze się odżywiać

Ciąża wymaga przygotowań – dbałość o organizm jest nieodzowna.

Dziewczyna planująca odmienny stan powinna wybrać właściwą dietę, być aktywna fizycznie i żyć ekologicznie. Regularne badania krwi są istotne. Suplementacja witamin i minerałów również jest konieczna. Jeśli kobieta jest otyła to powinna pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej przed zajściem w ciążę.

Jak powinno wyglądać odżywianie w ciąży? Dieta powinna być zróżnicowana, raz w tygodniu należy spożyć rybę, raz-dwa razy w tygodniu niezbędna jest potrawa mięsna, a dwa razy w tygodniu potrzebne są rośliny strączkowe. Warzywa, produkty zbożowe, owoce, nabiał i produkty są niezbędne w diecie. Każdej potrawie powinno towarzyszyć warzywo lub sałatka – jest to stała zasada. Poza tym kobieta planująca ciążę musi jeść trzy-cztery posiłki dziennie w odstępach czasowych co trzy-cztery godziny. W takim przypadku nie będzie głodna, uchroni się przed słodkimi, szkodliwymi daniami i ureguluje działanie organizmu. Umiarkowanie jest złotą zasadą – należy ograniczyć ilość soli i zjadać niewielkie porcje, tłuszcz nie powinien być dominującym elementem potraw, podobnie jak cukier.

Nie należy spożywać glukozy, sacharozy, kwasów tłuszczowych. Pani mająca zamiar zajść w ciążę powinna pić 1,5-2 litrów wody mineralnej. Co należy suplementować? Kobieta zamierzająca zajść w ciążę powinna suplementować kwas foliowy, czyli spożywać go regularnie. Nadmiar witaminy A jest szkodliwy – pochodzi ona z pokarmów zwierzęcych oraz karotenów. Nadmiar witaminy A jest szkodliwy, a jej niedobór powoduje komplikacje z byciem w odmiennym stanie. Witamina D jest bardzo istotna, bo odpowiada ona za mocne kości oraz tzw. gospodarkę wapniowo-fosforanową. Zapasy kwasów omega-3 także są niezbędne. Mają one wpływ na układ nerwowy oraz oczy dziecka, a co najważniejsze – wspierają układ immunologiczny.

Kwasy omega 3 są obecne w rybach morskich, owocach morza, oleju lnianym.

Ciąża to czas szczególny i tak należy go traktować..
Wiecej informacji na : tabletki na odchudzanie apteka opinie

<< Poprzedni
Następny >>